Trwałe usuwanie owłosienia

od 470 PLN

Zabieg dedykowany dla osób, które marzą o trwałym usunięciu owłosienia w wybranym obszarze ciała.

Umów się teraz Umów się teraz
Sprawdź ceny

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadzony jest przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, obszar na którym przeprowadzony będzie zabieg pokrywamy grubą warstwą żelu do USG następnie przeprowadzony zostaje zabieg. Laser IPL emituje światło o dużej energii, które jest absorbowane przez melaninę – barwnik nadający barwę włosom i skórze. Melanocyty (komórki zawierające melaninę) absorbują emitowane światło i przekształcają energię świetlną w energię cieplną, która niszczy cebulki włosów wraz z mieszkami włosowymi.

Niestety nie można usunąć wszystkich włosów podczas jednej wizyty w gabinecie. Związane jest to cyklem wzrostu włosów. Nie wszystkie włosy wyrastają równocześnie a każdy włos przechodzi w ciągu swojego „życia” przez tzw. 3 fazy wzrostu.

Kiedy widać efekty?

Po zabiegu włosy nadal pozostają w skórze i będą powoli przesuwać się w kierunku jej powierzchni, co daje mylne wrażenie, że wciąż rosną. W tym okresie włosy można jedynie golić maszynką. Po ok 7-14 dniach wypadają a skóra robi się gładka i  pozostaje taka do momentu aż kolejne włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu.

Z uwagi na fakt, iż fazy spoczynku są różne dla włosów zlokalizowanych w różnych okolicach ciała, różne są także odstępy między zabiegami . Zabiegi na twarz powtarza się średnio co 4 tygodnie, na okolicę pach, bikini czy przedramion rednio co 6-8 tygodni a na nogach nawet co 2,5-3 miesiąca.

 Po wykonaniu serii zabiegów w optymalnych odstępach czasowych możemy trwale usunąć około 86-96% owłosienia, zależnie od zawartości barwnika – melaniny. Nieliczne włosy mogą odrastać w ciągu życia, ale ich ilość jest niewielka i z reguły są to włosy bardziej delikatne i jaśniejsze. Zaleca się wówczas wykonanie zabiegu przypominającego.

Pozostały odsetek włosów które mogą pojawić się w czasie życia może być związany z gospodarką hormonalną: w czasie ciąży, przyjmowania leków hormonalnych, czy też w okresie przekwitania. Pacjenci cierpiący na hirsutyzm czy zespół policystycznych jajników muszą się liczyć z wykonaniem większej ilości zabiegów oraz konieczności ewentualnego powtórzenia ich w przyszłości.

Należy również pamiętać o ważnych czynnikach mających wpływ na efektywność epilacji takich jak zachowanie regularnej częstotliwości zabiegów w trakcie całej serii.